20 suve südames

kontserdid Emajõe Suveteatri 20. aasta juubeli puhul

Piletid

KONTSERDID

INFO

  • Emajõe Suveteatri juubelihooaja puhul teeb Kaunimate Vennaskond meeleoluka muusikalise tagasivaate 20 unustamatule teatrisuvele, esitades parimaid laule Suveteatri lavastustest.

Emajõe Suveteater alustas Andres Dvinjaninovi eestvedamisel esimese vaid suvel mängiva teatrina 1997. aastal, mil Tartus Toomemäel esietendus seiklusrikas “Robin Hood”. Tähtis osa lavastusest oli muusika, mille autoriks Toomas Lunge, samuti tegid “Robin Hoodis” rollid Rain Simmul, Hannes Kaljujärv ja Jüri Lumiste. Niisiis olid Suveteatri sünni juures ühel või teisel moel tegevad pea kõik Kaunimate Aastate Vennaskonna liikmed.

Sestpeale on Kaunimate Vennaskond osalenud paljudes Suveteatri lavastustes, mistõttu võib neid nimetada lausa teatri maja-ansambliks (iseäranis nüüd, kus Suveteatril on Tähe tänaval ka päris oma maja!). Suveteatri juubelihooaja puhul teeb Kaunimate Vennaskond meeleoluka muusikalise tagasivaate 20 unustamatule teatrisuvele, esitades parimaid laule nii varasematest lavastustest nagu “Robin Hood”, “Ronja, röövlitütar”, “Huck”, “Nipernaadi”, “Mustlaslaager läheb taevasse” ja “Koidula” kui hilisematest, sh “Viimane tango”, “Pühajärve sõda ja rahu”, “Kunksmoor”, “Karid ja kõrgused” ning Vinski-lugude koguperelavastused. Üles astuvad ka üllatusesinejad Suveteatri sõprade seast!

Meenutus: laulud lavastusest "Nipernaadi"

5. juunil 2003 esietendus tollase Vanemuise Seltsi maja pargis Jaama tänaval Emajõe Suveteatri lavastus "Nipernaadi". Dramatiseerija ja lavastaja oli Priit Pedajas, kunstnik Riina Degtjarenko, muusikaline kujundaja Indrek Kalda, osades Hannes Kaljujärv, Liina Olmaru, Kersti Heinloo, Lembit Eelmäe, Jüri Lumiste, Rain Simmul, Andres Dvinjaninov, Tambet Tuisk jt. Pille mängisid Indrek Kalda, Toomas Lunge ja Jaan Alavere.

Samal aastal andis Kaunimate Aastate Vennaskond Kadrioru lossis kontserdi "Nipernaadi" lavastusest pärit lauludega, millest mitmed on ka "20 suve südames" kontsertide kavas.

Kliki SIIA, et vaadata-kuulata romantilisi "Nipernaadi" laule!