UKUARU

kargeõhulavastus Vooremäel

Piletid

ETENDUSED

Etendused Tartumaal Vooremäel

TOIMUMISI HETKEL EI OLE

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab
2 tundi ja 45 minutit.

Palume etendusele sülelapsi mitte kaasa võtta.

LAVASTUSEST

  • AUTOR Veera Saar
  • DRAMATURG Urmas Lennuk
  • LAVASTAJA JA VALGUSKUJUNDAJA Peep Maasik
  • KUNSTNIK Jaanus Laagriküll
  • muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres
  • OSADES Ursula Ratasepp (Tallinna Linnateater), Pääru Oja, Hannes Kaljujärv (Vanemuine), Garmen Tabor (Ugala), Kärt Tammjärv (Vanemuine), Margus Prangel (Von Glehni teater), Marika Barabanštšikova (Vanemuine), Indrek Kruusimaa, Kirke Kallaste, Elli Koidula Kull

Veera Saare ajatu „Ukuaru” on meie juurde ikka ja jälle ringiga tagasi jõudnud ning saanud oma temaatikaga osakeseks rahvuslikust tunnetusest. Ellujäämine on tänapäeval sama aktuaalne kui esimese vabariigi ajal. Ka täna püüdleme selle nimel, et meil oleks kodu, turvaline tulevik ja lastel perspektiivi edasi jõuda. 

Kevaditi võib Jänijõgi hauakohtades uputadagi, nüüd, kuiva suve järel ta seda ei tee – vesi ulatub kord poolde säärde, kord põlvini, harva kipub kõrgemale tõusma. Minni ei mõtle praegu ei elule ega surmale, ei uppumisele, külmale ega märjale – ta läheb, kord kaldal, kord vees; läheb, sest ta teab, et peab edasi minema, ainult minema ... Mitte midagi muud ei tohi ta praegu teha, ei seista, ei mõelda ega kaaluda – ainult minna, kaldal või vees, aga minna … 

Vabaõhulavastus „Ukuaru” on lugu sooja südame, targa pea ning selgete väärtustega eesti naistest. Nende valikutest ja valikute puudumisest, südame hääle järgimisest ja mitte järgmisest. Need naised on sitked, töökad, allaandmatud, avara hinge ja jõulise südamega. „Ukuaru” räägib teile loo armastusest iseenda, teiste ja looduse vastu. Mure ja rõõm, usk ja lootus punuvad oma kordumatuid mustreid. Ja neisse süvenemiseks on vaja aega. Nagu on vaja aega ka looduses ja loodusega koos kulgemiseks. Ukuaru peamiseks tegevuspaigaks on mets ja mets tekitab emotsioone. Metsa saab armastada, aga ka vihata. Mets annab ja võtab. Mets on see, mis kannab edasi elu järjepidevust ja ürgset jõudu, kus ka meie Ukuaru Minna leiab oma kodu, tuleviku ja perspektiivi. 

 

 

“Ukuaru” etendub Tartumaal, maalilisel Vooremäel.

Etenduspaika jõudmiseks soovitame Tartu suunalt tulijatel valida teekond (19 km) Haaslava-Aadami-Uniküla suunas (tee 262), kust pöörake Tõrvandi-Roiu-Uniküla (tee 140) väljasõiduteele. Roiult pöörake paremale Vana-Kastre-Roiu teele (260), seejärel vasakule Reola-Hammaste (tee 265) suunas.

Asukoha koordinaadid: 58.275114, 26.8723869 http://www.google.com/maps/place/58.275114,26.8723869

Jalutuskäik parkimisalalt mängupaika võtab 10-15 minutit.
4., 12. ja 19. augustil viib Tartust etendusele eribuss, mis väljub 17.30 Vanemuise suure maja alumisest parklast.
Bussipiletid saadaval Piletimaailmas ja Piltilevis. Bussipilet ei taga pääsu etendusele.